Муцунски: Главен приоритет на новата влада која ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ ќе биде животната средина

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска нема да ја продолжи седницата на која се одвива амандманската расправа за Буџетот за 2021 година, откако ...
| | веќе видена | слични

Работата на собраниската Комисија за финансирање и буџет е стопирана, поради позитивниот тест за коронавирус на пратеникот Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера беше објавено дека пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, кој е и претседател на Комисијата за финансирање и буџет, е позитивен на ...
| | веќе видена | слични
20 копии

Владата на Зоран Заев продолжува со кратење пари во образованието. Покрај тоа што оваа година образованието беше една од гранките во кои имаше најмногу кратење ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница на комисијата за финасирање и буџет пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова истакна дека Владата во предлог ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Собранието на Република Македонија денеска на Комисијата за финансирање и буџет продолжува амандманската расправа за Буџетот за 2021 година, а седница ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Муцунски: Главен приоритет на новата влада која ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ ќе биде животната средина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: