Претежно сончево, со утринска магла

Охрид, 7. декември 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде oблачно со врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат пообилни над (35 л/м2), на места поројни, проследени со ...
| | веќе видена | слични
9 копии
17 копии

Во текот на денешниот ден под влијание на циклонска активност и на влажен воздушен бран од Медитеранот времето во државава ќе биде облачно со врнежи од дожд ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Под влијание на циклонска активност од Медитеранот, во текот на денешниот ден ќе дува умерен, на некои места засилен ветер од југоисточен правец, додека на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претежно сончево, со утринска магла

Од:
До кого (е-маил):
Порака: