Џо Бајден го престави тимот за комуникации


5 копии

Поддршката на јавноста за новоизбраниот американски претседател Џо Бајден по изборите е зголемена за шест процентни поени, на 55 проценти, додека поддршката од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден (72) го номинираше калифорнискиот адвокат Ксавиер Бекер за министер за здравство, објави „Њујорк тајмс“, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
4 копии
2 копии
2 копии

Новоизбраниот претседател на САД Џо Бајден има намера да го назначи Калифорнискиот државен обвинител Ксавиер Бесера за министер за здравство и со тоа да му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 384 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 164 | | | веќе видена

Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
сите 161 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џо Бајден го престави тимот за комуникации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: