Собраниска расправа за предлог - буџетот за 2021

Работата на собраниската Комисија за финансирање и буџет е стопирана, поради позитивниот тест за коронавирус на пратеникот Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера беше објавено дека пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, кој е и претседател на Комисијата за финансирање и буџет, е позитивен на ...
| | веќе видена | слични
20 копии
8 копии

Поголема контрола и обезбедување независни, објективни и професионални ставови за буџетот и фискалната стратегија ќе обезбеди Фискалниот совет кој е предвиден ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поставување на фискални правила и воспоставување на Фискален совет – во насока на поголема контрола, среднорочно буџетирање и воспоставување на интегриран ...
| | веќе видена | слични

Владата на Зоран Заев продолжува со кратење пари во образованието. Покрај тоа што оваа година образованието беше една од гранките во кои имаше најмногу кратење ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница на комисијата за финасирање и буџет пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова истакна дека Владата во предлог ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Собранието на Република Македонија денеска на Комисијата за финансирање и буџет продолжува амандманската расправа за Буџетот за 2021 година, а седница ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собраниска расправа за предлог - буџетот за 2021

Од:
До кого (е-маил):
Порака: