Ферара: Марадона беше анти-херој, плати за своите грешки!


2 копии

Истрагата на обвинителот на Сан Исидро, предградието на Буенос Аирес, околу смртта на Диего Армандо Марадона покажала дека тој не добивал вистинска терапија за ...
| | веќе видена | слични

Голема прашина и натаму е присутна околу смртта на легендарниот Диего Армандо Марадона. Почнато е обвиние против лекарот кој се грижел за неговот здравје, а ...
| | веќе видена | слични

Светот на фудбалот на 25 октомври остана посиромашен за еден од најдобрите на сите времиња. На 60-годишна возраст почина Диего Армандо Марадона. Легендарниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Контроверзниот приватен живот на Диего Армандо Марадона долго време оставаше дамка врз фудбалската величина на аргентинската легенда. Сепак, по неговата смрт ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 302 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ферара: Марадона беше анти-херој, плати за своите грешки!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: