Повторно одложена третата фаза од тестирањето на вакцините „Новавакс“


Американскиот производител на вакцини „Новавакс“ денеска соопшти дека повторно го одложува почетокот на последната фаза од тестирањето на експерименталната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Велика Британија се подготвува утре да стане првата земја што ќе започне да ја користи вакцината против Ковид-19 на „Фајзер/Бајонтех“. Првите дози ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Повеќе клучни сегменти за процесот на вакцинација, чување и дистрибуција на вакцината против Ковид-19, начинот на нејзина апликација, процесот на вакцинирање и ...
| | веќе видена | слични

Директорите на здравствените домови од цела држава вчера биле на заедничка маса со министерот за здравство Венко Филипче. Клучна тема била вакцинацијата, во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство д-р Венко Филипче денеска имаше состанок со директорите на Зравствените домови (ЗД) од цела држава, каде се дискутираше за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали вакцина против Ковид ќе биде услов за патување во друга земја? И во Македонија секој кој ќе се вакцинира и ќе побара може да добие сертификат, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За ризичните групи вакцинацијата е приоритет и високо препорачана. На денешниот состанок со директорите на здравствените домови од целата држава разговаравме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската фармацевтска компанија „Фајзер“ поднесе барање за дозвола и итна употреба на нејзината вакцина против коронавирусот во Индија, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Господине Симовски, како течат подготовките за пописот и дали по скоро 19 години ќе имаме успешно спроведена статистичка операција? Ќе почнам со одговор на ...
сите 453 | | | веќе видена

Во синоќешното интервју на БНТ, вицепремиерот на Бугарија и министер за одбрана, Красимир Каракачанов, повторно ја коментираше и темата Република Северна ...
сите 380 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи изврши претреси во Охрид при што еден угостителски објект кој работел во 18 часот е затворен. Против сопственикот на ...
сите 370 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно одложена третата фаза од тестирањето на вакцините „Новавакс“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: