Трамп не го признава поразот, ги повтори обвинувањата за изборни измами


Американскиот претседател Доналд Трамп во првото интервју во живо по изборите на 3-ти ноември, ги повтори неоснованите обвинувања за изборни измами. Рече дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден (72) го номинираше калифорнискиот адвокат Ксавиер Бекер за министер за здравство, објави „Њујорк тајмс“, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Поддршката на јавноста за новоизбраниот американски претседател Џо Бајден по изборите е зголемена за шест процентни поени, на 55 проценти, додека поддршката од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Новоизбраниот претседател на САД Џо Бајден има намера да го назначи Калифорнискиот државен обвинител Ксавиер Бесера за министер за здравство и со тоа да му ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 470 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
сите 466 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп не го признава поразот, ги повтори обвинувањата за изборни измами

Од:
До кого (е-маил):
Порака: