Во Белград нацртан графит посветен на Марадона


2 копии

Истрагата на обвинителот на Сан Исидро, предградието на Буенос Аирес, околу смртта на Диего Армандо Марадона покажала дека тој не добивал вистинска терапија за ...
| | веќе видена | слични

Голема прашина и натаму е присутна околу смртта на легендарниот Диего Армандо Марадона. Почнато е обвиние против лекарот кој се грижел за неговот здравје, а ...
| | веќе видена | слични

Светот на фудбалот на 25 октомври остана посиромашен за еден од најдобрите на сите времиња. На 60-годишна возраст почина Диего Армандо Марадона. Легендарниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Имено, поранешната сопруга на Марадона, Клаудија Виљафане и ќерките од нивниот брак, Далма и Џанина се исклучени од тестаментот кој легендарниот фудбалер го ...
| | веќе видена | слични

Десетина дена по смртта на Диего Марадона, светот заедно со Аргентина уште тагува за заминувањето на еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. Целиот спорт ...
| | веќе видена | слични

Диего Марадона наводно ги исклучил својата долгогодишна сопруга Клаудија и ќерките што ги доби со неа – Далма и Џанина. Најновите информации во врска со ...
| | веќе видена | слични

Весникот „Кларин“, кој на 25 ноември прв објави дека починал легендарниот фудбалер Диего Марадона, сега тврди дека тој од тестаментот ги исклучил поранешната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија не успеа да направи изненадување и претрпе пораз од Русија на Светското првенство, но овој меч воедно донесе и крај на една извонредна серија на ...
сите 490 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 223 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 298 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Белград нацртан графит посветен на Марадона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: