Трамп му посака брзо закрепнување на повредениот Бајден

Во Олимпија, главниот град на сојузната држава Вашингтон, избиле конфликти меѓу приврзаниците на американскиот претседател Доналд Трамп и припадникот на ...
| | веќе видена | слични

Основачот на проектот „Веритас“, Џејмс Окиф, објави снимки од челниците на „Си-ен-ен“, на кои може да се слушне начинот на кои тие ги произведуваат вестите и ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраниот американски претседател на САД, Џо Бајден, во саботата се здобил со помала фрактура на стапалото, додека си играл со едно од неговите кучиња. ...
| | веќе видена | слични

На прегледот било заклучено дека Бајден го скршил стапалото, поради што одредено време ќе носи гипс, а Трамп му посакал побрзо да закрепне. Претседателот во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 437 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп му посака брзо закрепнување на повредениот Бајден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: