Македонски производи ќе се продаваат во Лулу хипермаркетите во Катар

5 копии

В.д. амбасадоркатата на Република Северна Македонија во Катар, Елма Алторок потпиша меморандум за соработка со д-р Мохамед Алтхаф, директор на хипермаркетите ...
| | веќе видена | слични

Британската државна секретарка за меѓународна трговија Елизабер Трус стана мета на огромен број критики и шеги од нејзините сограѓани поради објавата на ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија и Македонија денеска потпишаа Спогодба за партнерство, трговија и соработка, со која се зајакнува трговскиот однос помеѓу двете земји. Тие ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Спогодба за партнерство, трговија и соработка со која се уредуваат трговските односи меѓу С Македонија и Велика Британија по излезот на Обединетото Кралство ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, заедно со амбасадорката на Обединетото Кралство, Рајчел Галовеј, на свечена церемонија ја потпишаа Спогодбата за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и амбасадорката на Обединетото Кралство Рејчел Галовеј денеска во МНР ќе потпишат Спогодба за партнерство, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонската амбасадорка во Катар, Елма Алторок и директорот на еден од водечките катарски синџири на супермаркети „ЛуЛу Хипермакрект Катар“, Мохамед Алтаф ...
| | веќе видена | слични

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски производи ќе се продаваат во Лулу хипермаркетите во Катар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: