Грожан имал скафандер кој може да издржи и 800 степени, но само 11 секунди, а тој беше заробен 27 секунди


Иако е роден на 17 април, Ромaн Грожан може на 29 ноември да го слави својот „втор роденден“. Францускиот возач во Формула 1 вчера имаше кошмарна трка на ...
| | веќе видена | слични

Шарл Леклер и Макс Верстапен уште по првите неколку свиоци ја завршија трката на патеката Сахир во Бахреин, откако беа дел од инцидентот на возачите кои се ...
| | веќе видена | слични

Денешната трка започна со Валтери Ботас на пол позицијата, а до него Џорџ Расел. Уште на самиот старт трката започна со инцидент во кој учествуваа Шарл Леклер, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот возач на Формула 1, Роман Грожан, чиј болид се запали минатата недела на трката во Бахреин, првпат раскажа за несреќата во која за малку ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Формула 1 пилотот Роман Грожан, кој вози за тимот Хас, мина речиси неповреден од еден од најлошите инциденти во Ф1 во последните години, специјалното одело го ...
| | веќе видена | слични

Роман Грожан денеска се појави и на прес-конференцијата во Бахреин и за првпат јавно се обиде да долови како низ неговите мисли минал страшниот инцидент во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 469 | | | веќе видена

Македонија е најромантичниот, но и најтрагичниот дел од нашата историја, изјави бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов. Тој повтори ...
сите 347 | | | веќе видена

Селекцијата на Германија со службени 10:0 го доби дуелот кој требаше да се игра против Зеленортски Острови. Сепак, поради два позитивни теста на ракометарите ...
сите 465 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 208 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 76 | | | веќе видена

Германија ја реафирмираше поддршката за отворање на преговорите за пристапување на Северна Македонија со ЕУ. Бугарија пак со порака да се смират емоциите на ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грожан имал скафандер кој може да издржи и 800 степени, но само 11 секунди, а тој беше заробен 27 секунди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: