(Видео) Андоновски: Разговори во Софија имало, а Заев ги смета Македонците за експериментална нација


Овој викенд имало разговори помеѓу владини преставници на Бугарија и Македонија кои се одвивале во Софија, рече денеска на прес-конференција Стефан Андоновски, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Денешните протести на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје минаа со очајно слаба посетеност. На собирот пред Владата пристуни беа едвај 50 луѓе, а ништо поразлична не беше ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на денешниот протест пред Министерството за надворешни работи кажа дека „нормално, не може да живее Зоран Заев“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмногу лаги и дезиинформации за наводното распарчување на земјава изминатиот викенд пласираше ВМРО-ДПМНЕ. Еве, овој викенд помина, ние сме се уште Македонци ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ ги избриша имињата на улиците и установите кои беа именувани по хероите од Втората светска војна, а денес глуми загриженост за Народно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва во емисијата "Само вистина" на Канал 5 телевизија портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на прашање што очекува од новиот посредник Владо Бучковски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска во вечерашното соочување со портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ на Канал 5 телевизија посочи дека во отворените прашања со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И Стево Пендаровски стана дел од пазарџиско-политичката операција наречена попис по стандарди на Зоран Заев. Наместо реална статистичка слика, очигледно власта ...
сите 508 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Образованието во Македонија со тандемот Царовска - Заев е во целосен колапс. Ученици немаат елементарни услови за следење на настава, бојкот на матуранти, ...
сите 381 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 85 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски очекува засилен ангажаман на САД на Западен Балкан по инаугурацијата на Џо Бајден како претседател на САД. Македонскиот ...
сите 387 | | | веќе видена

Зошто наместо Владата, викендов членовите на македонскиот дел од заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата и за учебниците беа ...
сите 164 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 146 | | | веќе видена

Одлуката на Владата за укинување на царините за 71 тарифна ознака е поздравено од бизнис заедницата. Со оваа мерка се укинуваат царинските давачки за кожа, ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Андоновски: Разговори во Софија имало, а Заев ги смета Македонците за експериментална нација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: