Бензините и дизелот поскапуваат

2 копии
2 копии

Утре напладне Регулаторна комисија за енергетика ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Веќе три недели по ред имаме поскапување на ...
| | веќе видена | слични

Со последната регулативна корекција од страна на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска на полноќ на сила стапуваат новите цени на горивата. Со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во период на здравствена и економска криза кога за десет месеци над 55. 000 граѓани ги изгубија своите работни места и останаа без месечни приходи власта ...
| | веќе видена | слични

Од Регулаторната комисија за енергетика информираа дека горивата од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 1 и за 1,5 денари. Ова е само доказ дека и во период на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 531 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 161 | | | веќе видена

Поранешната американска државна секретарка и поранешна претседателска кандидатка, Хилари Клинтон, денеска соопшти дека разговарала со спикерката на ...
сите 377 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 168 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 142 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Веб страницата „Worldometers“ пренесе дека од почетокот на пандемијата со коронавирусот во светот досега се потврдени вкупно 96.009.891 случаи, а 25.330.409 од ...
сите 445 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бензините и дизелот поскапуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: