Министерството за економија и Стопанската комора на Северозападна Македонија потпишаа Меморандум за соработка

Стопанската комора на Северозападна Македонија (СКСЗМ) ќе назначи лице кое постојано ќе биде во директен контакт со Министерството за економија со цел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Работодавачите опстојуваат на барањaтa, на работниците кои работеле прекувремено да не им се исплати 13 плата, а на вработените кои се во изолација поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И покрај ветувањето на тие работодавачи дека ќе ги дадат субвенции за првите месеци од кризата, кога ни беше најтешко, баш напротив, се кријат, не креваат ...
| | веќе видена | слични

Господине Димовски, какви поплаки од работниците за прекршување на нивните права добивате за време на пандемијата на коронавирусот? Во Сојузот на синдикати на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Законот за откуп на стаж и предвремено пензионирање не е отворено, во моментов се вршат измени на Законот за работни односи со кој е предвидено да завршат ...
| | веќе видена | слични

Прашањето за докуп на стаж и предвремено одењe во пензија не е ниту предмет на дебата во овој период, ниту е приoритет. Тој закон воопшто не е отворен, рече ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Организаторите на Светското ракометно првенство во Египет не сакаат ни да ги коментираат обвинувањата на Словенците дека биле затруени со храна, но затоа ...
сите 248 | | | веќе видена

И денеска дел од матурантите ја бојкотираат наставата. Средношколски сојуз не отстапува од барањето државната матура да има испити по два предмети. ...
сите 276 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 243 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерството за економија и Стопанската комора на Северозападна Македонија потпишаа Меморандум за соработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: