Бојан Маричиќ: Во наредните две години за 30 отсто помалку пари за политичките партии


Бојан Маричиќ, министерот за правда, денеска во Штип рече дека со новиот предлог за изменување на Законот за финансирање на политичките партии.што е усвоен од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Законот за финансирање на политички партии вчера помина на Комисијата за политички систем во Собранието со поддршка и од власта и од опозицијата. Со овој закон ...
| | веќе видена | слични

Пратениците сложно изгласаа да се исплатат речиси три милиони евра за политилките партии, што беа скратени поради коронакризата. Со поддршка и од власта и од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Помина Законот за финансирање на политички партии со кој на партиите им се овозможува враќање назад на парите кои им беа скратени со уредба со законска сила ...
| | веќе видена | слични

Дури четири пленарни седници беа закажани во саботата во Собранието, кое, овој пат експресно усвои сет закони, меѓу кои и тие што произлегуваат од четвтиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ се однесува неодговорно и штетно и во Собранието и надвор од него, нанесувајќи штета на интересите на граѓаните и на државата, и тоа во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Блокадите на ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат во законодавниот дом и надвор од него, велат од владејачкиот СДСМ преку соопштение.Партијата нагласува дека опозицијата со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 210 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови ...
сите 409 | | | веќе видена

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бојан Маричиќ: Во наредните две години за 30 отсто помалку пари за политичките партии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: