Ангеловска-Бежоска: Монетарната политика ќе остане релаксирана за да го поддржи економското закрепнување

Препораката за монетарната политика во глобални рамки е да остане релаксирана за да го поддржи економското закрепнување сѐ додека трае фазата на неизвесност, ...
| | веќе видена | слични

Според Државниот завод за статистика, во периодот од април до септември 2020 година, што е периодот на пандемијата од коронавирусот Ковид-19, бројот на ...
| | веќе видена | слични

Високата капитализација, брз одговор на состојбата со атрактивни производи придонесе кризата да нема негативно влијание врз работењето на Халкбанк Влезени сме ...
| | веќе видена | слични

Купувањето на првиот стан е еден од најубавите, но и најстресните доживувања во животот, бидејќи желбата да се има сопствен покрив над глава е една, а ...
| | веќе видена | слични

Либерализацијата на железничкиот сообраќај која доцни најмалку десетина година и продажба на Македонски железници транспорт се две работи што треба паралелно ...
| | веќе видена | слични

Пазарот на приватно здравствено осигурување ќе доживее значителен подем, а се повеќе компании ќе пројават интерес дополнително да ги осигуруваат своите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По неколку години успешна работа на македонскиот пазар, повеќе од 50.000 задоволни корисници и секојдневно унапредување на своите производи, финансиското ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Вилдан Дрпљанин За многу луѓе останувањето без работа значи губење на единствениот приход за задоволување на своите и основните потреби на нивните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната седница на Собранието се обрати пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски кој зборуваше за законот за попис, методологијата за ...
сите 369 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Во одличниот натпревар, ракометните репрезентации на Хрватска и Јапонија ги поделија бодовите во 1. коло од групата Ц. Хрватска влезе како апсолутен фаворит во ...
сите 208 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 181 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска-Бежоска: Монетарната политика ќе остане релаксирана за да го поддржи економското закрепнување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: