Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик!


Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија во интервју за радио Канал 77 го оцени како конструктивен настапот на министерот за одбрана на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Историски факт е дека бугарската власт и цар биле сојузници на Германија и Хитлер, но тоа не значи дека Бугарите треба да бидат нарекувани фашисти. Сојузници ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во интервју за радио Канал 77 го оцени како конструктивен настапот на министерот за одбрана на Република Бугарија Красимир Каракачанов за ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер Зоран Заев за Канал 77 рече дека со Бугарија се постојано отворени каналите за комуникацијата. При тоа, интензивно се разговара за ...
| | веќе видена | слични

За наводната пооддршка за бугарската блокада на Македонија во ЕУ, објавена од еден бугарски медиум, вицепремиерот на Бугарија Краисимир Каракачанов во ...
| | веќе видена | слични

Во видео интервјуто за емисијата „Стадион“ на Канал 77, бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов го коментираше однесувањето и ...
| | веќе видена | слични

Красимир Каракачанов, бугарски вицепремиер и министер за одбрана во интервју на радио Канал 77, изнесе став дека историски факт е дека бугарската власт и цар ...
| | веќе видена | слични

-Никогаш нема да ги доведеме нашите идентитет и достоинство за кои никогаш нема да се преговара, а тоа е нашиот идентитет како Македонци кои говорат македонски ...
| | веќе видена | слични

Не е точно дека Бугарија ѝ стави вето на Македонија, туку поставивме критериуми, изјави бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Гордана Силјановска Давнова во 24 Аналлиза на ТВ 24, каде се дебатираше за пописот истакна дека тоа што нема ...
сите 578 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

И денеска дел од матурантите ја бојкотираат наставата. Средношколски сојуз не отстапува од барањето државната матура да има испити по два предмети. ...
сите 338 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, и министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска, во Брисел, имаа средба со Мирослав ...
сите 255 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена

Континуитет на поддршката која ќе овозможи да се зачуваат работните места и да опстанат претпријатијата, бара Сојузот на стопански комори на Македонија. Ова ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: