Италија: Казна од 10 милиони евра за „Епл“ поради неточно рекламирање

8 копии
2 копии

Италијанските регулатори го казнија Apple со 10 милиони евра (12 милиони долари) за „нефер комерцијални практики“, објави „Бизнис инсајдер“. Казната беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанската антимонополска комисија одреди финансиска казна за двете компании „Apple International“ и „Apple Italy“ во висина од 10 милиони евра поради ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 562 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 238 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 340 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 345 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 143 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 428 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италија: Казна од 10 милиони евра за „Епл“ поради неточно рекламирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: