Пандемијата ја уназади и родовата еднаквост

4 копии

Ние како Занаетчиска комора на Република Македонија, во име на занаетчиите кои се паушално оданочени и кои се едни од најпогодените од оваа криза предизвикана ...
| | веќе видена | слични

Од Занаетчиската комора со отворено писмо реагираат поради неисплатените сретства за финансиска помош за октомвриската плата. Во продолжение го пренесуваме ...
| | веќе видена | слични

Занаетчиите кои се едни од најпогодените од економските последици од корона-кризата реагираат дека сѐ уште не е исплатена финансиската помош за платата за ...
| | веќе видена | слични

Занаетчиска комора на Република Северна Македонија реагира поради тоа што ветената помош од Владата, односно четвртиот сет мерки, односно финансиската помош за ...
| | веќе видена | слични

Занаетчиската комора на Република Северна Македонија преку соопштение реагира поради неисплатената ветена помош од државата. -Ние како Занаетчиска комора на ...
| | веќе видена | слични

Управниот одбор на Занаетчиска комора на Република Македонија на чело со Агрон Фазлији-претседател на ЗКРМ реагира дека уште не е исплатена финансиската помош ...
| | веќе видена | слични

Според Државниот завод за статистика, во периодот од април до септември 2020 година, што е периодот на пандемијата од коронавирусот Ковид-19, бројот на ...
| | веќе видена | слични

Либерализацијата на железничкиот сообраќај која доцни најмалку десетина година и продажба на Македонски железници транспорт се две работи што треба паралелно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски е во консултации со правни експерти па потоа ќе го потпише законот за попис, изјавија за МИА од кабинетот на претседателот и ...
сите 524 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

По големите регистрирани бројки на заболени со Ковид-19, во последниот период полека се стабилизира состојбата со епидемијата во земјава, за што е показател ...
сите 455 | | | веќе видена

Тој во изјава за Канал 5 појаснува дека напредокот што е направен на вчерашната средба на никаков начин не ја засега употребата на придавката македонски за ...
сите 217 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 117 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандемијата ја уназади и родовата еднаквост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: