Дачиќ: Заев знае дека неговите изјави не се точни, но му треба согласност од Софија за ЕУ

2 копии

Претседателот на српското Националното собрание, Ивица Дачиќ, оцени дека премиерот, Зоран Заев, не е политички незнајко и дека знае оти неговите неодамнешни ...
| | веќе видена | слични

ОК, полека со обџекшнс. Муабетот ни е дека впечатокот за некоја личност некогаш зависи и од околината во која се нашол. Седни ја до балван, некако ќе ти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на српскиот Парламент, Ивица Дачиќ, без влакно на јазикот ги коментира тезите на премиерот Зоран Заев од интервјуто за бугарската информативна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на српското Национално собрание, Ивица Дачиќ, вели дека македонскиот премиер Зоран Заев не е политички незнајко. Според него, Заев знаел дека ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на српското националното Собрание, Ивица Дачиќ, во гостување на телевизија Пинк оцени дека премиерот, Зоран Заев, не е политички незнајко и дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дачиќ: Заев знае дека неговите изјави не се точни, но му треба согласност од Софија за ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: