Кој добил картичка „Купувам домашно“, сега нема да добие 6.000 денари на сметка


Законското решение со кое ранливи категории граѓани ќе добиваат по 6.000 денари на трансакциска сметка и ќе можат да ги користат со нивната дебитна картичка ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието вчера го усвои Законот за финансиска поддршка на ранливата категорија граѓани според кој, оние со низок доход ќе добијат еднократна финансиска ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Владата предводена од СДСМ продолжува со вистинска грижа за сите граѓани, за сите компании погодени од последиците на пандемијата со коронавирусот. И покрај ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

„Владата предводена од СДСМ продолжува со вистинска грижа за сите граѓани, за сите компании погодени од последиците на пандемијата со коронавирусот“, ...
| | веќе видена | слични

Денеска Собранието го изгласа Законот за финансиска помош на ранливи категории граѓани. По 6.000 денари на сметка добиваат граѓаните со низок доход, пензионери ...
| | веќе видена | слични

Пратениците го изгласаа Законот со кој на раниливите категории на граѓани ќе им бидат доделени 6 илјади денари помош, како дел од антикризните мерки од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имам да соопштам убава вест, одлично работно саботно попладне за мене како пратеник, особено за граѓаните, објави портпаролот и пратеник на СДСМ, Костадин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 470 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
сите 466 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој добил картичка „Купувам домашно“, сега нема да добие 6.000 денари на сметка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: