Денеска од 18 часот протести во 11 градови низ Македонија


Не прашуваат што ќе сме правеле ако сме дојделе на власт. Еве директно и конкретно да ви одговорам. Прво ќе одговарате за велепредавство а потоа со сите сили ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и денеска под мотото „Протест сега за да не биде предоцна“, пред Владата организираше, како што посочуваат, надпартиски протест со ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот протест пред Владата на Република Македонија истакна дека ова што сега го прави Зоран Заев во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пописот по стандарди и методологија на Заев е само една политичкопазарџиска операција Намерата на власта да спроведе попис без почитување на европските ...
сите 465 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 204 | | | веќе видена

Сигурно бил свесен дека може да биде уапсен. Оттука, враќањето на Алексеј Навални во Москва беше екстремно храбар чекор. Сепак, тешко дека тоа ќе може да ја ...
сите 96 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од денеска замина во мини дипломатска офанзива кај сестринските партии во регионот и Европа, информираат од ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска од 18 часот протести во 11 градови низ Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: