Многу емоции на „Ла Бомбонера“: Погледнете како фудбалерите на Бока прославуваа пред ќерката на Марадона (ВИДЕО)


Бока јуниорс го одигра првиот натпревар по смртта на клупската легенда Диего Марадона и со 2-0 победи против Њуелс Олд Бојс, уште еден поранешен клуб на ...
| | веќе видена | слични

Ретко видео од Диего Армандо Марадона како тренира во дресот на Наполи по каллив, ужасен терен покажува само колку овој човек имаше фудбал во него, и колкав ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради смртта на својот идол Диего Марадона, Карлос Тевез психички не беше во можност да заигра престојниот викенд за Бока Јуниорс против Њуелс Олд Бојс (2-0). ...
| | веќе видена | слични

Карлос Тевез поради огормна болка не можеше да се појави на теренот на првиот меч кој го одигра Бока Јуниорс по смртта на Диего Армандо Марадона, но затоа рано ...
| | веќе видена | слични

Смртта на Диего Марадона беше вистински шок за сите Аргентинци, но некои очигледно од неа видоа шанса да направат и добар маркетинг. Во услови на пандемија во ...
| | веќе видена | слични

Карлос Тевез ја предводеше Бока јуниорс до победата во осминафиналето на Копа Либертадорес на гости во Порто Алегре против Интернационал. Легендарниот напаѓач ...
| | веќе видена | слични

Фудбалскиот сојуз на Шпанија ја казни ѕездата на Барселона, Лионел Меси со 600 евра за отстранување на дресот во знак на почит кон починатиот Диего Марадона . ...
| | веќе видена | слични

Бока Jуниорс го победи бразилскиот тим Интернационал со 1-0 во осминафиналето на Копа Либертадорес, а единствен стрелец беше Карлос Тевез, кој го посвети голот ...
| | веќе видена | слични

Ветеранот Карлос Алберто Тевез беше човек на одлука на дуелот кој рано утрово го одиграа Интернасионал и Бока Јуниорс во осминафиналето на Копа Либертадорес. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Данило Брестовац побара од своите ракометари да се покажат во подобро светло на двата последни натпреварив против Русија и Белорусија откако тие покажаа борба ...
сите 486 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 223 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 115 | | | веќе видена

По вчерашната инаугурација на Џо Бајден за американски претседател, на социјалните мрежи со молскавична брзина се прошири лажна слика, а еве за што поконкретно ...
сите 151 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Многу емоции на „Ла Бомбонера“: Погледнете како фудбалерите на Бока прославуваа пред ќерката на Марадона (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: