Да беа Бугарија и Македонија како Германија и Полска

Меѓу многуте интервјуа што ги даде поранешниот американски претседател Барак Обама во врска со објавувањето на неговите мемоари, се појавија две реченици што ...
| | веќе видена | слични

Русија никогаш не ги напушта своите сојузници, дури и ако тие ги кршат правилата - ова е идејата која ја промовира Владимир Путин, пишува "Фигаро". Додека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 470 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
сите 466 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да беа Бугарија и Македонија како Германија и Полска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: