Се огласи Грожан: „Хало системот“ е една од најдобрите работи воведени во Ф1

На вчеашната трка за Големата награда на Бахреин, возачот на Хас Роман Грожан имаше страшна несреќа. Болидот на Грожан се преполови и се запали, а за среќа тој ...
| | веќе видена | слични

Францускиот возач на Формула 1, Роман Грожан, чиј болид се запали минатата недела на трката во Бахреин, првпат раскажа за несреќата во која за малку ќе ...
| | веќе видена | слични

Формула 1 пилотот Роман Грожан, кој вози за тимот Хас, мина речиси неповреден од еден од најлошите инциденти во Ф1 во последните години, специјалното одело го ...
| | веќе видена | слични

Роман Грожан денеска се појави и на прес-конференцијата во Бахреин и за првпат јавно се обиде да долови како низ неговите мисли минал страшниот инцидент во ...
| | веќе видена | слични

Младиот пилот на Ферари, Шарл Леклер го коментираше страшниот инцидент на Роман Грожан по кој за голема среќа Французинот излезе со поблаги повреди и ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Роман Грожан беше пуштен на домашно лекување и направи прв голем чекор во својата рехаблитиација и таа за среќа оди во најдобар можен тек. За среќа тоа што ...
| | веќе видена | слични

Несреќата што можеше да го чини живот, пилотот Ромен Грожан ќе биде испитувана од Одделот за безбедност на ФИА и ќе мора да почекаме околу два месеци за да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 399 | | | веќе видена

Ракометната репрезентација на Македонија со една победа ја заврши првата фаза на мундијалот во Египет, победа над Чиле доволно за пласман во главната рунда ...
сите 462 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 228 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 140 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 316 | | | веќе видена

Актуелниот градоначалник на општина карпош Стефан Богоев е вмешан во две афери, вели Виктор Грозданов. Според него, едната афера е со Боки 13, а втората е ...
сите 76 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се огласи Грожан: „Хало системот“ е една од најдобрите работи воведени во Ф1

Од:
До кого (е-маил):
Порака: