Руската вакцина може да се набави од следниот месец


12 копии
5 копии

Хрватска нарачала 5,6 милиони вакцини против коронавирус од различни произведувачи. Вакцините нема да бидат задолжителни и ќе бидат бесплатни, рекол директорот ...
| | веќе видена | слични

Во Русија утрово започна програмата за вакцинација против коронавирус, а клиниките во Москва прво ќе ги вакцинираат оние кои се најмногу изложени на ризик од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
2 копии

Во тек е масовна вакцинација против коронавирусот во руската армија. Вакцината „Спутник V“ се доставува до гарнизоните со авион, a dосега се вакцинирани повеќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 399 | | | веќе видена

Ненад Костески e еден од младите македонски играчи кои се прикажа во добро светло во досегашниот дел од шампионатот во Египет со тоа што далеку најдобрата ...
сите 418 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 187 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 137 | | | веќе видена

По многу години и децении, поради пандемија со ковид-19 годинава не се случи традиционалната прослава на Водици во кичевските села и градот. Околу 150 селски ...
сите 157 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 325 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руската вакцина може да се набави од следниот месец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: