Шахпаска: Дијаспората која се врати во Македонија ја зголеми невработеноста

Голем дел од нашите граѓани коишто престојуваа во странство, а кои заради пандемијата се вратија и останаа, почнаа да се пријавуваат во Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични

Во последните 11 месеци драстично е зголемена бројката на невработени граѓани во општините во Брегалничкиот регион. Животниот стандард на граѓаните покрај ...
| | веќе видена | слични
19 копии
5 копии

Повратниците од странство не ја билдаат невработеноста. Министерот Бектеши контра неговата колешка Шахпаска која тврди дека бројката на невработени се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши, не верува дека враќањето на дијаспората го зголемува бројот на невработени, ниту досега, како што рече, имал прилика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 261 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука има законска обврска да им обезбеди право на полагање државна матура на учениците, посебно на оние кои сакаат да ...
сите 248 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 90 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за здравство попладнево на седница даде поддршка на Предлог на закон за изменување и дополнување на Законот за лековите и медицинските ...
сите 335 | | | веќе видена

Зошто наместо Владата, викендов членовите на македонскиот дел од заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата и за учебниците беа ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шахпаска: Дијаспората која се врати во Македонија ја зголеми невработеноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: