Трамп даде интервју во живо во кое не го признава поразот на изборите


Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју во живо за „Фокс Бизнис Њуз“, при што ги повтори обвинувања за изборни измами. Во телефонскиот разговор, во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа на митинг во Џорџија поддржа двајца републикански кандидати за во Сенатот, се пожали за својот пораз, и ги повика ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Доналд Трамп во саботата го повика гувернерот на Џорџија, Брајан Кемп веднаш да свика специјална седница на државниот парламент и да ги убеди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само 25 од 249-те сопартијци на актуелниот американски претседател, републиканецот Доналд Трамп, ја признаваат победата на демократот Џозеф Бајден на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Изборниот штаб на американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека е поднесена тужба во државниот суд на Џорџија, во која се бара поништување на резултатите ...
| | веќе видена | слични

„Единствено нешто што е повеќе фалсификат од фалсификуваните претседателски избори во САД се лажните вести на потиснатите медиуми. Без оглед на тоа колку е ...
| | веќе видена | слични

Децата на сегашниот претседател Доналд Трамп го поминаа празникот на Денот на благодарноста во далечниот Камп Дејвид, рурално претседателско одморалиште.Далеку ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп тврди дека луѓе во Џорџија се фатени како носат голем број на гласачки ливчиња и ги ставаат во гласачки машини. „Фатени се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 542 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 227 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 118 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев објави на Фејсбук дека денеска на седница на Влада донеле одлука угостителските објекти да работат до 21 часот, почнувајќи од 21 јануари. ...
сите 132 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп даде интервју во живо во кое не го признава поразот на изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: