Утре од 18 часот протест за оставка на Заев во 11 градови низ Македонија


Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Не прашуваат што ќе сме правеле ако сме дојделе на власт. Еве директно и конкретно да ви одговорам. Прво ќе одговарате за велепредавство а потоа со сите сили ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и денеска под мотото „Протест сега за да не биде предоцна“, пред Владата организираше, како што посочуваат, надпартиски протест со ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот протест пред Владата на Република Македонија истакна дека ова што сега го прави Зоран Заев во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 437 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре од 18 часот протест за оставка на Заев во 11 градови низ Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: