Трамп тврди дека има голем број на нелегални гласови


2 копии

Претседателот Доналд Трамп во саботата го повика гувернерот на Џорџија, Брајан Кемп веднаш да свика специјална седница на државниот парламент и да ги убеди ...
| | веќе видена | слични

„Единствено нешто што е повеќе фалсификат од фалсификуваните претседателски избори во САД се лажните вести на потиснатите медиуми. Без оглед на тоа колку е ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп тврди дека луѓе во Џорџија се фатени како носат голем број на гласачки ливчиња и ги ставаат во гласачки машини. „Фатени се ...
| | веќе видена | слични

Фатени се како носат огромен број на гласачки ливчиња и ги ставаат во „гласачките машини“ во Џорџија, објави на Твитер американскиот претседател Доналд Трамп ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп, не се откажува од тврдењето дека претседателските избори се украдени, а неговиот тим продолжи да изнесува докази за, како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Камионџија од САД тврди дека во неговата приколка имал 300 илјади гласови кои исчезнале од паркинг во Пенсилванија, иако државниот обвинител тврдеше дека не ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Сите предлози на опозицијата се отфрлениПописот не може да биде релевантен без немањето на слух за опозицијатаЗаконот за попис е резултат на претходно ...
сите 481 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 226 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 301 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп тврди дека има голем број на нелегални гласови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: