Фаучи со совет до Бајден: Немате само едно решение за сите ситуации со корона-кризата


Главниот американски имунолог, Ентони Фаучи, денеска апелираше до новоизбраниот претседател Џо Бајден „да ги затвори кафулиња што е можно побрзо, но не и ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден порача дека вакцинацијата против коронавирусот во САД нема да биде задолжителна и Американците нема да бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот претседател на САД, Џо Бајден вели дека Американците нема да бидат принудени да ја примат вакцината за коронавирусот кога таа ќе биде достапна во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Обновата на американската економија најверојатно е успорена поради растот на случаи на заразеност од коронавирус: работодавците во ноември вработиле 245.000 ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден денеска изјави ноемврискиот извештај за вработување во САД ја нагласува потребата за итни мерки и усвојување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден рече дека неговата инаугурација на 20 јануари може да се одржи виртуелно поради загриженост за здравјето на ...
| | веќе видена | слични

Главниот американски специјалист за инфективни болести, Ентони Фаучи, изјави дека ја прифаќа понудата на новоизбраниот претседател Џо Бајден да стане главен ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраниот престедател на САД Џо Бајден, штом ке стапи на должност, ке бара од Американците да носат маски во првите 100 дена на неговиот мандат. Најави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 450 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 315 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фаучи со совет до Бајден: Немате само едно решение за сите ситуации со корона-кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: