ВМРО-ДПМНЕ утре ќе протестира во 11 градови


3 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од Штип, Иван Јорданов, денеска се појави на настан во овој град, на кој присуствуваше премиерот Зоран Заев, кој по обраќањето повика ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Иван Јорданов од Штип се појави на настанот во градот на која присуствуваше премиерот Зоран Заев и инсистираше да постави неколку ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Иван Јорданов од Штип денеска јавно на настан на Зоран Заев во општина Штип му „упадна“ на прес-конференција на премиерот поставувајќи ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протест пред Владата. Граѓаните кои присуствуваа на истиот повторно му порачаа на премиерот Зоран Заев дека треба да си поднесе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Иван Јорданов од Штип денеска јавно на настан на Зоран Заев во општина Штип му постави неколку прашања на кои Заев немаше одговор. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев денеска имаше прес конференција во градот Штип. На таа прес конференција се појави пратеникот од редовиоте на ВМРО-ДПМНЕ од Штип, Иван Јорданов кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 566 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 229 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 432 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 114 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Официјален Лисабон ги крева македонските надежи за преговори со ЕУ во следните 6 месеци. Додека Бугарија се спрема за политичка кампања, предизборни ветувања и ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе протестира во 11 градови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: