Функционери на СДСМ одат по стапките на Црвеновски

После десетина дена од скандалозното интервју за бугарската БГНЕС, премиерот Зоран Заев во интервјуто за Радио Канал 77 прв пат одговори за ставот на неговиот ...
| | веќе видена | слични

Со Бранко Црвенковски не сум се слушнал година и пол. Поздрави сме праќале по луѓе, ама директна комуникација сме немале, изјави денеска лидерот на СДСМ, Зоран ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Јас како струмичанец се сеќавам на свиждањето, за да се зближат народите, изјави премиерот Зоран Заев во интервју за Радио Канал 77 и рече дека не се кае ...
| | веќе видена | слични

Реакцијата на поранешниот претседател на партијата Бранко Црвенковски за мене е реакција на граѓанин кој ја сака партијата и државата, рече денеска премиерот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Со Бранко Црвенковски не сум се слушнал година и пол. Поздрави сме праќале по луѓе, ама директна комуникација сме немале. Она што јас го мислам е дека ...
| | веќе видена | слични

Според фотографиите објавени од „Слободен печат“, учесниците можат да се избројат на прсти, а дополнително, поголем дел од нив исто како и пред Владата, се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 531 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 156 | | | веќе видена

Лекарската комора без одговор зошто не им беше овозможен еднаков пристап на сите матични лекари во дискусијата за лекот Ивермектин со докторот Дејан Докиќ. На ...
сите 170 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 169 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Функционери на СДСМ одат по стапките на Црвеновски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: