Рафајловски: Зголемувањето на данокот за куќа и стан во кој не се живее е популистичка мерка

Економскиот експерт Горан Рафајловски иницијативата на Владата за зголемување на данокот на имот за становите и куќите во кои сопствениците не живеат ја оцени ...
| | веќе видена | слични

Да не заборавиме дека Гордана Димитриеска-Кочоска (Како заменик технички министер за финансии) потпиша една милијарда евра пари за нови задолжувања кои требаше ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил вели дека буџетот за 2021 нѐ враќа една година назад и праша каде се парите од новото ...
| | веќе видена | слични

Димитриеска-Кочоска: ДИК донесе решение со кое ги отфрла обвинувањата на Филипче Гордана Димитриеска- Кочоска, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во ...
| | веќе видена | слични

Гордана Димитриеска- Кочоска, членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во гостувањето во централниот дневник на телевизија Сител, за обвинувањата на ...
| | веќе видена | слични

Во Буџетот за следната година воопшто не гледам дека некаде во некоја ставка има предвидено пакети за следната година, истакна вечерва во интервју за Сител ...
| | веќе видена | слични

Бојан Маричиќ, министерот за правда, денеска во Штип рече дека со новиот предлог за изменување на Законот за финансирање на политичките партии.што е усвоен од ...
| | веќе видена | слични

Целта е драстично да се зголеми данокот на имот за сите кои поседуваат недвижности, а не ги користат, вклучително и земјоделското земјиште, правни лица, како и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонските политичари сервилно прават се да им угодат на уцените од Бугарија, а ништо не преземаат за ускратените права на Македонците кај соседите. ...
сите 642 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ има стабилно парламентарно мнозинство, што се покажа со гласањето доверба во Собранието, а ВМРО-ДПМНЕ повторно е фатено во лаги дека ...
сите 395 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 117 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 217 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека веројатно во среда ќе почне вакцинацијата, а утре на Скопскиот аеродром околу 14 часот треба да ...
сите 414 | | | веќе видена

Како и во Македонија, и во Србија деновиве е забележан раст на бројот на заразени со ковид-19. Според директорот на КЦ Ниш, д-р Зоран Перишиќл, Клиниката за ...
сите 295 | | | веќе видена

Вчера повторна згасна млад живот како последица на короната. Почина пациент од Скопје на возраст од само 39 години. Засега нема информации дали имал претходни ...
сите 358 | | | веќе видена

Засега нема потреба од воведување нови мерки, но на почетокот од следната недела ќе се донесе и дефинитивен став по тоа прашање, рече министерот за здравство, ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рафајловски: Зголемувањето на данокот за куќа и стан во кој не се живее е популистичка мерка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: