МИЦКОСКИ: И денес навестувам дека Заев подготвува национален пораз


3 копии

Ќе поминам веднаш на главното, Зоран Заев преговара за идентитетот. Тој преговара за идентитетот и око не му трепнува ја лаже целата македонска јавност, рече ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Зоран Заев преговара за идентитетот. Тој преговара за идентитетот и око не му трепнува ја лаже целата македонска јавност. Од изјавите на историчарите од ...
| | веќе видена | слични

Луѓето кои што не доведоа до амбис, кој што тргуваа и ги уништија сите преговарачки позиции создавани со децении. Луѓето кои што ја чепнаа Македонската вековна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тука не има и од ВМРО-ДПМНЕ, не има и партиски определени, и партиски не определени. Не има и Македонци, Албанци, Турци, Бошњаци, Срби, Власи, но едно нешто не ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот протест „Оставка на Заев, слобода на народот“, посочи, како што рече, три поенти. Кога зборувавме дека ...
| | веќе видена | слични

Кога Заев обвинува за лажен патриотизам и хистерија е како квинслинг да обвинува за предавство. И во истиот ден кога го кажа тоа обзнани дека ќе се менувале ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот протест пред Владата рече дека премиерот Зоран Заев лаже и преговара за идентитетот. Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

„Заев ги потврдува позициите на нашиот источен сосед и се согласува со нив. Тоа е таа негова игра на зборови, кога ќе каже дека тој бил Македонец, а мисли на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 566 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 229 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 432 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 114 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Официјален Лисабон ги крева македонските надежи за преговори со ЕУ во следните 6 месеци. Додека Бугарија се спрема за политичка кампања, предизборни ветувања и ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИЦКОСКИ: И денес навестувам дека Заев подготвува национален пораз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: