Темелковски: Политичарите успеаа да инфилтрираат партиски војници во бизнис односите меѓу Македонија и Бугарија

2 копии

Стопанствениците ја нудат својата помош за решавање на македонско бугарскиот спор. Почесниот претседател на македонско-бугарската стопанска комора, Зоре ...
| | веќе видена | слични

Бизнисот нема да дозволи политичкиот спор негативно да се одрази на трговската размена и инвестициите на компаниите од Македонија и Бугарија. Сметаат дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хари Локвенец десет дена откако беше назначен за директор за Македонски железници – Инфраструктура вели дека претпријатието не трпи притисоци наметнати од ...
| | веќе видена | слични

Ќе се реалзира ли кончечно пругата до Бугарија. Во договорот за добрососедство стои дека во идина ќе се работи на поголемо инфрастуктурно поврзување меѓу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 302 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Темелковски: Политичарите успеаа да инфилтрираат партиски војници во бизнис односите меѓу Македонија и Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: