Галерија: Сообраќајниот срам на Скопје IV

4 копии

Во текот на изминатата недела со специјалните возила пајак се отстранети 265 возила од јавните површини во Скопје. Од вкупниот број непрописно паркирани и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од вкупниот број непрописно паркирани и подигнати возила, 25 се отстранети од зонските паркиралишта, а другите 240 возила по налог на сообраќајната полиција по ...
| | веќе видена | слични

На Водно некој поставува замки за животни во непосредна близина на патеките по кои се рекреираат граѓаните кои сакаат да избегаат од скопското загадување. На ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје и јавното претпријатие „Градски паркинг“ којзнае по кој пат апелираат до граѓаните да ги чуваат зеленилото и другите јавни површини, а своите ...
| | веќе видена | слични

Паркингот на Водно за време на викендот го искористиле 665 возила, според бројот на испратени СМС пораки, информираат од Град Скопје . Од ЈП „Градски паркинг” ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Страшо Ангеловски, лидер на МААК во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за пописот каде посочи дека постојат две можни решенија. Според ...
сите 419 | | | веќе видена

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 263 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 277 | | | веќе видена

Денес (21 јануари 2021 година) во рамките на својата дипломатска активност претседателот на ВМРО ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот на ...
сите 132 | | | веќе видена

М По пет часа на завршниот збор за случајот „Монструм”, обвинителката Фатиме Фетаи, побара максимални казни за обвинетите Халил Демири и браќата Африм и Агим ...
сите 87 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Галерија: Сообраќајниот срам на Скопје IV

Од:
До кого (е-маил):
Порака: