Танасоски: Регистрација на возила со странски таблички само доколку се исполнети условите

Ѓоко Танасоски, директорот на Царинска управа, за иницијатива за предлог-законското решение за можност за регистрирање на возилата што во моментов се возат на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

„Остануваме целосно посветени на успешното спроведување на пописот, на неговата афирмација во делот на спроведување и поддршка на самиот попис. Оваа поддршка ...
сите 470 | | | веќе видена

Македонија со пораз од Словенија од 21-31 стартуваше во главната фаза на Светското првенство во Египет. Селекторот на нашата репрезентација Данило Брестовац ...
сите 434 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на партијата, Александар Николоски, во рамките на својата регионална дипломатска ...
сите 239 | | | веќе видена

Џо Бајден положи заклетва врз семејната Библија од 19 век и на 78 години стана најстариот претседател на САД. Тој го наследи Доналд Трамп и стана 46-тиот ...
сите 217 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 330 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Танасоски: Регистрација на возила со странски таблички само доколку се исполнети условите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: