Како најбогатиот човек на светот донесува одлуки?

Околу 400 светски политичари му упатија писмо на најбогатиот човек во светот, сопственикот на Амазон, Џеф Безос во кое бараат компанијата да ги промени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Лос Анџелес, 1. декември 2020 (ИНПРЕС) – Финансиските извештаи од целиот свет пред неколку години укажуваа на зголемување на јазот меѓу богатите и сиромашните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не е лесно да се дојде до милиони и милијарди долари на сметката, но освен знаење, вештини и среќа, треба да се „поклопат“ и некои други работи. На пример, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 470 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
сите 466 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како најбогатиот човек на светот донесува одлуки?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: