Груби: Македонците треба да го поддржат Заев

Антон Кутев, пратеникот од Бугарската социјалистичка партија, смета дека секој постигнат договор ќе биде залуден доколку Бугарите не ги убедат Македонците дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Андреј Врабчев од бугарската Фондацијата „Татковина“ вели дека сите точки од Договорот за добрососедство со Северна Македонија станаа жртва на историскиот спор ...
| | веќе видена | слични

Според него, во моментов бугарската страна е заглавена во историјата, без да сфаќа дека пишува приказна во која ќе биде наведено дека застанала против луѓето ...
| | веќе видена | слични

„Сите точки на Договорот за добрососедство со С. Македонија се жртви на историскиот спор на таканаречената историска комисија“, изјавил бугарскиот скулптор ...
| | веќе видена | слични

Независниот хрватски пратеник Бојан Главашевиќ вели дека загрижуваат националистичките пораки кои доаѓаат од Бугарија и се насочени кон Македонија. Тој додава ...
| | веќе видена | слични

Искрен Иванов, професор по политологија на софискиот универзитет „Свети Климент Охридски“ ги обвини Русија и Србија дека се обидуваат со провокации да ја ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот новинар фриленсер Франческо Касалини вели дека нашата земја треба да преговара со Бугарија, и покрај блокадата за почетокот на преговорите со ...
| | веќе видена | слични

Цветан Цветанов, поранешен претседател на ГЕРБ на бугарскиот премиер Бојко Борисов, а сега лидер на партијата Републиканци за Бугарија, со спротивен став од ...
| | веќе видена | слични

Денеска медиумите во Македонија пренесуваат изјава на екс претседателот на Бугарија Росен Плевнелиев кој за бугарски медиум вели дека премиерот Заев со своите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Селекторот на Македонија, Данило Брестовац зборуваше за новинарите пред дуелот со Русија од втората фаза на Светското првенство кое се игра во Египет. ...
сите 448 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот, Ханс ван ден Берг, покажа афинитети и за спортот покрај за политиката со коментарот под новата објава за македонскиот капитен ...
сите 40 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека на средбата со словенечкиот премиер Јанез Јанша била потенцирана недвосмислената поддршка ...
сите 213 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 330 пациенти позитивни и суспектни на коронвирусот, ...
сите 605 | | | веќе видена

Сопственик на угостителски објект во Дебар заработи кривина пријава поради постоење основано сомнение за сторено казниво дело „непостапување според здравствени ...
сите 277 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби: Македонците треба да го поддржат Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: