МИЦКОСКИ: Заев не е во можност себеси да си обезбеди иднина, а не пак на Македонија и на народот!


За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заев како редок прототип на квислинг во исто време кога вели дека го сочувува идентитетот се докажува дека повторно лаже. Еве 5 факти кој го потврдуваат тоа. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Излезе на виделина дека премиерот во заминување спрема нов пораз и продажба на идентитетот во исто време кога се колне во црвените линии и Македонија. Заев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ по вчерашното фијаско на средбата на Мешовитата комисија за историјата, вели дека од изјавите на бугарскиот тим може да се ...
| | веќе видена | слични

Со почеток во 12:30 часот ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи кон протест кој ќе започне пред СЦ „Борис Трајковски“ и СЦ „Јане Сандански“. Во 13 часот протестот ќе се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од изјавите на историчарите од комисиите дознаваме дека бугарската страна се противи за терминот македонски, кој го означува нашиот идентитет, а Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и утре продолжува со протестите во Скопје. За утре протест е закажан во 12:30 минути кој ќе почне од Спортските центри „Борис ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил напиша: Заев лажеше кога се колнеше во најмилото, a се пазареше за идентитетот, историјата, за Македонија. Денес ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител освен на средбите со премиерите од ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИЦКОСКИ: Заев не е во можност себеси да си обезбеди иднина, а не пак на Македонија и на народот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: