14 илјади граѓани работат во компаниите во ТИРЗ, Деспотовски најавува програми за зголемување на платите и привлекување на инвестиции со висок квалитет

​ „Веќе имаме најава за влез и на нови компании. Изминативе 10 дена контактирам со тројца потенцијални инвеститори од различни индустрии кои се совпаѓаат со ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) и Асоцијацијата на стартап заедницата на Република Северна Македонија – Стартап Македонија, потпишаа меморандум ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Eдна од моите најголеми лекции во текот на мојата кариера е дека условите на пазарот постојано се менуваат, затоа, никогаш не плашете се да се соочувате со ...
| | веќе видена | слични

Договорот подразбира поттикнување и афирмација на областите од заеднички интерес, пред се во областа на иновациската дејност и стартап заедницата. „Развојот на ...
| | веќе видена | слични

Шведска не е голема земја, но од нејзините граници потекнуваат многу глобални гиганти, вклучувајќи ги Електролукс, Волво, Скајп, Спотифај, Ериксон, Хускварна, ...
| | веќе видена | слични

Државата има добра стратегија за малите и средните претпријатија, но сепак треба да се направи разлика меѓу нив и стартапите за да може и тие да учествуваат во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како дел од првиот ден од Глобалната недела на претприемништвото се одржа виртуелен панел „Лобирање за политки за развој на националниот стартапекосистем – ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Остануваме целосно посветени на успешното спроведување на пописот, на неговата афирмација во делот на спроведување и поддршка на самиот попис. Оваа поддршка ...
сите 459 | | | веќе видена

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 97 | | | веќе видена

Белорусија убедливо водеше по првото полувреме против Шведска, но на крај мораа Белорусите да дадат гол на три секунди до крајот за да избегнат пораз против ...
сите 233 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

14 илјади граѓани работат во компаниите во ТИРЗ, Деспотовски најавува програми за зголемување на платите и привлекување на инвестиции со висок квалитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: