И во време на пандемија потрошувачката е висока


12 копии
2 копии

Од Државниот пазарен инспекторат информираат дека нема да има санкции за метежот по шопинг-центрите, за време на Црн Петок изминатиот викенд, според она што го ...
| | веќе видена | слични

Државниот санитарен и здравствен инспекторат нема да утврдува дали има злоупотреби од страна на погребалните претпријатија за досегашната пракса за закопување ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Државниот пазарен инспектор во петокот, за време на акцијата „Black Friday“ изврши инспекциски надзори во моловите на територија на цела држава. Неправилности ...
| | веќе видена | слични

 Директорката на ДСЗИ Д-р. Ирина Сотирова Бухова на вели дека досега никогаш не било наведено дека починатите треба да бидат закопани во лимени сандаци но дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во периодот од 23 до 29 ноември годинава седумте инспекциски служби извршиле 4.080 контроли. Во овој период, Државниот пазарен инспекторат изврши 2.635 ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 23 до 29 ти ноември од страна на седумте инспекциски служби се извршени 40 080 контроли, информира Инспекцисниот совет.Државниот пазарен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 566 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 229 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 114 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Официјален Лисабон ги крева македонските надежи за преговори со ЕУ во следните 6 месеци. Додека Бугарија се спрема за политичка кампања, предизборни ветувања и ...
сите 139 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И во време на пандемија потрошувачката е висока

Од:
До кого (е-маил):
Порака: