Протест на ВМРО-ДПМНЕ: Се бара оставка од премиерот Зоран Заев


Граѓаните и денеска излегоа на улица искажувајќи го својот револт од, како што велат, продажбата на се што е македонско. Под мотото „Оставка за Заев, слобода ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот народ е обединет и сплотен и застанува на патот на предавството коешто Зоран Заев и оваа Влада и го подготвуваат на Македонија. Целосното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштение за јавност на СДСМ: Целосно издиша хистеријата на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ заснована на лажни вести, лицемерие и лажен патриотизам. Вечерва ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тука сме да изразиме со овој протест несогласување со македонскиот врв, особено со премиерот Заев којшто ја задира сржта на македонскиот идентитет, изјави ...
| | веќе видена | слични

Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ вечерва беше во Пробиштип. „Граѓаните беа на нозе и покрај лошото време и дождот. Колони возила со македонски знамиња. И од ...
| | веќе видена | слични

Она што е многу важно е да бидиме надвор на улиците затоа што верувајте овие денови повторно Република Македонија е на крастосница, повторно над Република ...
| | веќе видена | слични

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој беше уапсен во неделата по пристигнувањето од Берлин, тврди дека шефот на државата Владимир Путин има своја ...
сите 238 | | | веќе видена

И Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска реагираше за големото полициското присуство на вчерашното празнување на Богојавление на охридското ...
сите 191 | | | веќе видена

Пријава против 49 лица кои вчера го славеа празникот Водици во Охрид, ќе поднесе полицијата. Министерството за внатрешни работи ја сомничи, групата верници кои ...
сите 300 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, планира да ја почне својата нова администрација денеска попладне со први наредби за враќање на САД во Парискиот ...
сите 181 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест на ВМРО-ДПМНЕ: Се бара оставка од премиерот Зоран Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: