На фудбалски меч во Косово се пали македонското знаме и се заговара `крајот на Македонија`

Скандалозни фотографии доаѓаат од Косово, од мечот меѓу Лепенци и Дрита, на кој косовски фанови го палат македонското знаме и истакнуваат транспарент "за ...
| | веќе видена | слични

Инцидентот на стадионот во Качаник го осудија и фудбалската федерација и министерството за внатрешни работи на Косово Косовската фудбалска федерација го осуди ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) реагираше со соопштение во кое го осуди инцидентот по повод палењето на македонското знаме на фудбалскиот меч помеѓу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Амбасадорот на Косово во земјава Скендер Дурмиши, поради инцидентот со палење на македонското знаме во Косово, беше повикан во министерството за надворешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

Криминалците од Арачиново се шерифи во Скопје затоа што имаат заштита од МВР под Оливер Спасовски. Наместо полицијата да ги гони криминалците, тие ги изгониле ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На фудбалски меч во Косово се пали македонското знаме и се заговара `крајот на Македонија`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: