Николоски: ПАРТИИ ОД КОАЛИЦИЈАТА ГО НАПУШТААТ ЗАЕВ - Владата ќе падне


Заменик-помошник државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер, за „Гласот на Америка“ порача дека пристапниот процес за во ЕУ треба да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пристапниот процес во ЕУ треба да се базира на принципи, а Северна Македонија има направено доволно реформи да го оправда одржувањето на првата Меѓувладина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Да се формира влада на национално единство подржана од сите политички партии која што ќе ги реши овие три проблеми и после тоа да одиме на предвремени ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва се обрати пред кавадарчани. Македонија во моментот ја живее својата најголема криза од ...
| | веќе видена | слични

Пристапниот процес кон Европската унија треба да зависи од адресирањето на неопходните реформи, а билатералните прашања да се решаваат на билатерален начин, ...
| | веќе видена | слични

Пристапниот процес кон ЕУ треба да зависи од адресирање на неопходните реформи, а билатералните прашања да се решваат на билатерален начин, изјави за Гласот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите предлози на опозицијата се отфрлениПописот не може да биде релевантен без немањето на слух за опозицијатаЗаконот за попис е резултат на претходно ...
сите 481 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 226 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 301 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: ПАРТИИ ОД КОАЛИЦИЈАТА ГО НАПУШТААТ ЗАЕВ - Владата ќе падне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: