Снимка од дрон од денешниот протест: Заев да си оди и да не тргува со историјата


ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваат протестите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Вечерва партијата освен во Скопје протестираше и во 20 други градови. Генералниот секретар на најголемата ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваат протестите на ВМРО-ДПМНЕ под мотото "Сега за да не биде предоцна, оставка на Заев" вечерва во 20 градови во државата. Во Босилово и Неготино со ...
| | веќе видена | слични

Ние како ВМРО-ДПМНЕ отпочнавме и укажавме на владата на Зоран Заев дека е штетен анексот на Договорот, дека води штетни политики, дека никој никогаш не може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На вечерашните протести во Пробиштип, Крива Паланка и Свети Николе бараат оставка на власта затоа што Македонија не е лист хартија за бришење и побараа оставка ...
| | веќе видена | слични

Народот се буди, бара оствака на Зоран Заев и заминување на оваа криминална мафијашка влада. Нема да дозволиме распродажба на македонските национални интереси ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ вечерва на протести во Берово, Пехчево и Кочани побара оставка од премиерот Зоран Заев.„Народот се буди, бара оставка на Зоран Заев и заминување на ...
| | веќе видена | слични

Нема да прифатиме негирање на македонскиот идентитет и јазик, изјави Трајко Славески, на протестот на ВМРО-ДПМНЕ во Битола. „Тука сме да изразиме несогласување ...
| | веќе видена | слични

Расте отпорот против погрешните политики на Зоран Заев. Денеска Скопје и уште 20 градови се протестираа за оставка на Заев и против продажбата на македонскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Снимка од дрон од денешниот протест: Заев да си оди и да не тргува со историјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: