Најмногу поплаки за онлајн купување


12 копии
2 копии

Од Државниот пазарен инспекторат информираат дека нема да има санкции за метежот по шопинг-центрите, за време на Црн Петок изминатиот викенд, според она што го ...
| | веќе видена | слични

Државниот санитарен и здравствен инспекторат нема да утврдува дали има злоупотреби од страна на погребалните претпријатија за досегашната пракса за закопување ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Државниот пазарен инспектор во петокот, за време на акцијата „Black Friday“ изврши инспекциски надзори во моловите на територија на цела држава. Неправилности ...
| | веќе видена | слични

 Директорката на ДСЗИ Д-р. Ирина Сотирова Бухова на вели дека досега никогаш не било наведено дека починатите треба да бидат закопани во лимени сандаци но дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во периодот од 23 до 29 ноември годинава седумте инспекциски служби извршиле 4.080 контроли. Во овој период, Државниот пазарен инспекторат изврши 2.635 ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 23 до 29 ти ноември од страна на седумте инспекциски служби се извршени 40 080 контроли, информира Инспекцисниот совет.Државниот пазарен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозицијата веќе ги собира потписите за повлекување на Законот за попис кој веќе ја помина собраниската процедура. За сега објаснувањето од најголемата ...
сите 329 | | | веќе видена

Шпанија стигна до рутинска победа над Уругвај од 28-23 во натпревар од второто коло во групата 1 од главната фаза на Светското првенство во Египет. Арино беше ...
сите 565 | | | веќе видена

Повеќе од 1.600 лица се пријавени дека биле приведени од полицијата на протестите низ Русија за ослободување на опозиционерот и критичар на Кремљ, Алексеј ...
сите 257 | | | веќе видена

Полициски службеници од Полициското одделение Галате, во содејство со Државниот пазарен инспекторат, на 18.01.2021 во 23.00 часот, затвориле угостителски ...
сите 297 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 518 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 123 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 53 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмногу поплаки за онлајн купување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: