Грчки остров - пробен полигон на Фолксваген за автономно возење

6 копии
3 копии

Американскиот претприемач Илон Маск, во Берлин изјави дека верува дека за десет години повеќето автомобили ќе возат автономно. „Ќе стане сè поретко некој сам ...
| | веќе видена | слични

„Ќе станува сè поретко некој да го вози сопствениот автомобил“, рече основачот на производителот на автомобили „Тесла“, Илон Маск, кој денеска беше награден со ...
| | веќе видена | слични

Кога првпат се појави, текилата на Тесла (Теслакила) беше првоаприлска шега на Твитер профилот на Илон Маск. На крајот, шегата стана вистински производ, со кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Лос Анџелес, 1. декември 2020 (ИНПРЕС) – Финансиските извештаи од целиот свет пред неколку години укажуваа на зголемување на јазот меѓу богатите и сиромашните ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Не е лесно да се дојде до милиони и милијарди долари на сметката, но освен знаење, вештини и среќа, треба да се „поклопат“ и некои други работи. На пример, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пописот по стандарди и методологија на Заев е само една политичкопазарџиска операција Намерата на власта да спроведе попис без почитување на европските ...
сите 467 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен го осуди апсењето на рускиот опозиционер Алексеј Навални и повика на итно ослободување и негова ...
сите 166 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 72 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од денеска замина во мини дипломатска офанзива кај сестринските партии во регионот и Европа, информираат од ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчки остров - пробен полигон на Фолксваген за автономно возење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: