Македонија е винска земја со неискористен потенцијал


10 копии
4 копии

„Eдна од моите најголеми лекции во текот на мојата кариера е дека условите на пазарот постојано се менуваат, затоа, никогаш не плашете се да се соочувате со ...
| | веќе видена | слични

Договорот подразбира поттикнување и афирмација на областите од заеднички интерес, пред се во областа на иновациската дејност и стартап заедницата. „Развојот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска учествуваше на Самитот „Македонија 2025“ којшто за првпат се одржува во хибриден формат и е посветен на состојбите во ...
| | веќе видена | слични

Шведска не е голема земја, но од нејзините граници потекнуваат многу глобални гиганти, вклучувајќи ги Електролукс, Волво, Скајп, Спотифај, Ериксон, Хускварна, ...
| | веќе видена | слични

Потребни се структурни реформи во образовниот процес и инвестиции во истражување и развој, иновации и нови технологии, односно, да вложуваме во професиите на ...
| | веќе видена | слични

На панел дискусијата на тема „Претседателот и успешни млади: иновации и кодирање", претседателот Пендаровски посочи дека се потребни структурни реформи во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 539 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација го знае и распоредот на натпревари за главната фаза од СП 2021, по епилогот во групата Х во која Словенија во последното ...
сите 381 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 184 | | | веќе видена

Сигурно бил свесен дека може да биде уапсен. Оттука, враќањето на Алексеј Навални во Москва беше екстремно храбар чекор. Сепак, тешко дека тоа ќе може да ја ...
сите 96 | | | веќе видена

Бугарија ја направи темата за проширувањето крајно видлива во Европската унија, но се покажа дека е невозможно во оваа фаза да каже „да“ за рамката за ...
сите 242 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија е винска земја со неискористен потенцијал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: